درمان چین و چروک های صورت به سبک بوعلی‌سینا

زیبایی و تناسب اندام

داشتن پوستی سالم و با نشاط تنها در گرو استفاده از کرم ها، لوسیون ها و ماسک های  گرانقیمت، خارجی و رنگارنگ نیست.  در طبیعت گیاهان دارویی ، دانه های روغنی و میوه های متنوعی وجود دارد که تاثیر خواص درمانی و شفابخش آنها در درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها و عارضه های پوستی نه تنها بر درمانگران طب سنتی در سراسر جهان، بلکه برای متخصصان پوست و پزشکان طب مدرن نیز آشکار شده است.
به گونه ای که امروز بسیاری از داروسازان در طب مدرن از گیاهان دارویی، دانه های روغنی و مواد معدنی برای تهیه انواع کرم ها، لوسیون ها و مواد بهداشتی و آرایشی استفاده می کنند. اگر چه استفاده از این مواد بهداشتی و آرایشی با منشاء گیاهی در مقایسه با محصولات شیمیایی مفیدتر است  اما درمانگران طب سنتی همچنان  نسخه های طبیعی خود را که از ترکیب موادطبیعی و گیاهان دارویی تهیه می شود به مراجعه کنندگان خود توصیه می کند. آنچه می خوانید طبیعی ترین نسخه های عطارباشی برای پیشگیری از بروز چین و چروک است.


در کمتر از یک ساعت چروک ها را محو کنید
اگر به یک مهمانی دعوت شده اید و می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن چین و چروک های سطحی پوست تان را برطرف کنید، پیشنهاد می کنیم به توصیه عطارباشی عمل کنید و از ماسک گلیسرین و مغز خیار برای برطرف کردن چین ها بهره بگیرید.  استفاده از این ماسک به مدت 7  روز علاوه بر تقویت سلول های پوستی و آبرسانی مناسب به برطرف شدن خشکی پوست و چین و چروک های ایجاد شده در سطح پوست کمک می کند.
 این شیوه ساده ترین، کاربردی ترین و یکی از اورژانسی ترین شیوه های درمان چروک پوست و پیشگیری از پیری زودرس پوست است. برای استفاده از این ماسک کافی است یک خیار متوسط را بدون پوست رنده کنید و آن را با یک قاشق غذاخوری روغن گلیسیرین ترکیب کرده و به مدت 20 دقیقه هر شب روی پوست خود قرار دهید. استفاده از این ماسک یک هفته پیش از مهمانی و مراسم عروسی به شما کمک می کند تا پوستی با نشاط و بدون چروک داشته باشید.
سلول ها و بافت های خشک را ترمیم کنید
اگر فرد اخمالویی هستید یا زیاد می خندید حتما خط اخم یا لبخندتان روی پیشانی یا اطراف لب ها و چشم ظاهر شده است.  برخی از ما اخم می کنیم، برخی به هنگام شادی چشم ها را به هم می فشریم، برخی عضلات صورت را منقبض می کنیم و همه اینها تاثیر زیادی در بروز چین و چروک در پوست صورت دارد. به اعتقاد درمانگران   سنتی یکی از بهترین شیوه های مبارزه با بروز چین و چروک های ناشی از شادی و غم در زندگی استفاده از حمام های گیاهی است. این حمام ها با تاثیر گذاشتن بر اعصاب بدن و ریلکس کردن آنها و همین طور با آبرسانی دقیق به سلول های پوست کمک می کنند تا از میزان آسیب وارد شده به سلول های پوستی به مرور کم شود. از این رو درمانگران طب سنتی حمام کردن با عصاره یا اسانس گیاهان دارویی مانند عصاره گل رز، عصاره اسطوخودوس ، عصاره بادام شیرین، عصاره گل پامچال و عصاره لیمو یا روغن آواکادو را یک بار در هفته و به مدت 30 دقیقه به مراجعان خود توصیه می کنند. این حمام موجب ترمیم بافت های خشک و سلول های آسیب دیده می شود.
از معجزه روغن درمانی غافل نشوید
ماساژ صورت و عضلات اطراف چشم، پیشانی و دهان از جمله کاربردی ترین شیوه های پیشگیری از ابتلا به چروک پوست است. در صورتی که خانم های جوان از سنین 25-26 سالگی ماساژ شبانه صورت را به شیوه صحیح و به صورت مداوم داشته باشند، می توانند از بروز چین و چروک در صورت خود تا پایان مراحل میانسالی و اواخر دهه 50 امیدوار باشند. استفاده از روغن ماهی به عنوان روغن ماساژ برای این منظور یکی از مناسب ترین شیوه های درمانی است که توسط بسیاری از درمانگران طب سنتی چین به آن توصیه شده است. برای این منظور کافی است  با مقدار اندکی از روغن ماهی سرانگشتان دست خود را آغشته کرده و عضلات صورت کنار لب ها، عضلات گونه، ابروها و اطراف چشم ها را به آرامی ماساژ دهید. بهتر است برای ارائه ماساژی دقیق و مناسب به عضلات صورت تان از مشاور یا کتاب هایی که در این زمینه منتشر شده کمک بگیرید.
هر روز بخور درمانی کنید
درمانگران شیوه های طبیعی درمان در مکتب آیورودا و چین،  بخوردرمانی را بهترین شیوه برای آبرسانی و تقویت سلول های پوستی می شناسند. در این شیوه احتیاجی به اضافه کردن هیچ گیاه دارویی و ماده طبیعی وجود ندارد. بخار آب به تنهایی برای افزایش میزان رطوبت، درمان چروک های سطحی و  ایجاد لطافت پوست موثر است. در این حالت تنها کافی است هفته ای دو تا 3  بار از بخار آب برای آبرسانی به سطح پوست و  پاکسازی آلودگی ها و سلول های مرده پوست اقدام کنید. تنها باید مراقب باشید که به هنگام استفاده از این روش فاصله مناسب را با ظرف بخور حفظ کنید تا بخار آب پوست صورت تان را نسوزاند.


نکته مهم
آبرسانی و تغذیه مناسب سلول های پوست به مرور زمان موجب افزایش مقاومت این سلول ها در مقابل پیری زودرس پوست می شود.
با این عرق گیاهی، لوسیون ضد چروک بسازید
یکی دیگر از نسخه های طبیعی و گیاهی درمان چروک پوست و پیشگیری از بروز چروک های بیشتر در سطح پوست استفاده از مخلوط رنده پوست خیار و گلاب است.

درمان چین و چروک های صورت به سبک بوعلی‌سینا
آبرسانی و تغذیه مناسب سلول های پوست به مرور زمان موجب افزایش مقاومت این سلول ها در مقابل پیری زودرس پوست می شود.

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

داشتن پوستی سالم و با نشاط تنها در گرو استفاده از کرم ها، لوسیون ها و ماسک های گرانقیمت، خارجی و رنگارنگ نیست.

Image