تهیه ماهی با سس زعفران

آشپزی

ماهی با سس زعفران یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که معمولاً با سبزی پلو سرو می شود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ماهی با سس زعفران با سایت مجله سلامت پلاس همراه باشید.

مواد لازم ماهی با سس زعفران برای ۴ نفر

ماهی ۲ عدد متوسط
زعفران دم کرده ½ فنجان
آب لیمو ترش ۲ قاشق غذاخوری
سرکه سفید ۱ قاشق غذاخوری
روغن زیتون ۴ قاشق غذاخوری
پودر زنجبیل و آویشن به مقدار کافی
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه، پودر سیر و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه ماهی با سس زعفران

مرحله اول
برای تهیه ماهی رستورانی با سس زعفران در ابتدا سرکه سفید را با مقداری نمک ترکیب می کنیم سپس شکم ماهی ها را کاملاً باز کرده و محتویات داخل شکم آنها را خالی کرده و خوب می شوییم.
مرحله دوم
در این مرحله با برس تمیز دو طرف ماهی ها را سرکه سفید می زنیم و ۳۰ دقیقه کنار می گذاریم. در همین حین سس زعفران را آماده می کنیم، برای این منظور زعفران دم کرده را در ظرف مناسبی می ریزیم.
مرحله سوم
حالا روغن زیتون را به همراه مقداری پودر زنجبیل، آویشن، نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و آبلیمو به زعفران اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا کاملاً یکدست شوند. بعد فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.
مرحله چهارم
در این مرحله ماهی ها را از سمت پوست روی سینی فر قرار می دهیم سپس سس زعفران را به صورت یکنواخت روی ماهی می زنیم. سپس سینی را در فر قرار دهید و اجازه دهید ماهی کاملاً بپزد.
مرحله پنجم
زمان پخت ماهی بسته به ضخامت و اندازه آنها متفاوت است و حدوداً بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان می برد. بعد از پخت کامل ماهی گریل را روشن می کنیم و می گذاریم روی ماهی رنگ شود.
مرحله ششم
بعد از اینکه ماهی خوب رنگ و طلایی شد سینی را از فر خارج کنید. در آخر ماهی را از سینی فر خارج کرده و در ظرف مورد نظر می چینیم سپس با لیمو ترش و مخلفات دلخواه سرو می کنیم.


 

تهیه ماهی با سس زعفران
ماهی با سس زعفران

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آموزش پخت ماهی با سس زعفران

Image