طب سنتی و پاکسازی پوست

زیبایی و تناسب اندام

یکی از روش هایی که بیشترین اثر را در سلامت پوست داره پاکسازی پوسته. پاکسازی پوست به دلیل اینکه اثر مستقیمی بر زیبایی نداره از نظر برخی افراد بی اهمیت به نظر می رسد. قبل از اونکه در مورد درمان و یا پاکسازی پوست صحبت کنیم، باید بدونید که 

اپی درم: این لایه بیرونی ترین و سطحی ترین لایه پوسته که ضد آب است و رنگ پوست رو ایجاد می کند.

درم: ریز لایه اپی درم است و معمولا بافتی سخت دارد که دارای فولیکول های مو و غده های عرقه

هیپودرم: بافت عمیق پوسته که بیشتر لایه های چربی و بافت پیوندی دارد.

عوارض مختلفی برای پوست ممکن پیش بیاد که البته بیشتر مرتبط با لایه سطحی پوست است. این عارضه ها شامل:

اگزما: یک از عوارض التهابات پوستی اگزما می تواند باشه که باعث خشکی پوست می شود.

پسوریازیس: به طور کلی یک بیماری خود ایمنی است که سبب پوسته پوسته شدن پوست می شود.

آکنه: حدود هشتاد درصد بیماری های پوستی در اثر این عارضه اتفاق می افتد. و بیشتر به صورت لکه های پوستی ظاهر می شود. این مواد زائد در دو جا در پوست ما ممکنه وجود داشته باشد که یکی در روی لایه ی سطحی پوسته و دیگری در داخل سلول است.

در اینجا به بررسی پاکسازی با استفاده از طب سنتی در این دو محل می پردازیم: طب سنتی و پاکسازی پوست مربوط به لایه ی بیرونی پوست طب سنتی و پاکسازی پوست مربوط به درون سلول ها قرار گرفتن در شرایط مختلف محیطی و یا استفاده از مواد و وسایل آرایشی می تواند باعث جمع شدن مواد زائد روی پوست شود. اگر اهمیتی به این مواد زائد روی پوست داده نشود و این مواد روزانه روی پوست جمع شود, علاوه بر اینکه باعث تغییر رنگ پوست می شود، میتواند باعث جلوگیری از تنفس سلولی پوستی هم گردد. زمانی که پوست نتواند تنفس درستی از سطح لایه های رویی داشته باشد کم کم به سمت پیری رفته و با افزایش سن دیگر نمی تواند قوام و شکل درست خودش را حفظ کند برای همین این افراد خیلی زود دچار افتادگی پوست می شوند.

راه حل موثر و بدون عوارض برای پاکسازی پوست استفاده از مواد گیاهی است. استفاده از مواد گیاهی و طبیعی دو مزیت خیلی مهم دارد. یکی اینکه در کنار هزینه های پایین، به آسانی در دسترس هستند برای مثال شما از میوه های داخل یخچال می توانید استفاده کنید و اینکه عوارض موجود در مواد شیمیایی را ندارد. طب سنتی و پاکسازی پوست مربوط به درون سلول ها یکی دیگر از کاربردهای استفاده از مواد طبیعی، پاکسازی ارگان های بدنه به خصوص کبد است. زمانی که کبد پر از مواد زائد باشد دیگر نمی تواند مواد زائد موجود در داخل خون را خوب تصفیه کند، برای همین داخل سلول های پوستی رسوب کرده و همین رسوب زمینه ساز اکثر بیماری های پوستی است.

طب سنتی و پاکسازی پوست
تاثیر طب سنتی در پاکسازی پوست

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

استفاده از مواد و وسایل آرایشی میتواند باعث جمع شدن مواد زائد روی پوست شود.

Image