تهیه دمپخت گوشت

آشپزی

دمپخت و غذاهایی بدین شکل در ذائقه ما مردمانمان بسیار خوش آیند می آیند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . در اینجا ما می خواهیم در مورد دمپخت گوشت که همانند دمپخت گوجه فرنگی تهیه می شود، سخن بگوییم. و ما در میان غذاهای متنوع کشورمان غذاهای متنوع دیگری نیز داریم. برای یادگیری آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دمپخت گوشت در ادامه با مجله سلامت پلاس همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

گوشت بدون استخوان ۳۰۰ گرم

پیاز ۱ عدد درشت

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

سیب زمینی ۲ عدد متوسط

برنج ۳ پیمانه

گوجه فرنگی ۲ عدد متوسط

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه دمپخت گوشت

مرحله اول

در نخست باید پیاز را به صورت نگینی خرد نمود و در تابه ای مناسی باید تفت داد و سبک و شیشه ای شود. سپس گوشت ها را که در اندازه ای تقریبا بزرگتر از گوشت خورشتی است باید خرد نماییم.

مرحله دوم

در ادامه سپس گوشت ها را به همراه مقداری لازم از فلفل سیاه و زردچوبه باید به پیازها بیافزاییم. و آنقدر سرخ شوند که و سپس گوجه فرنگی ها را باید افزود و آن ها را با مواد دیگر تفت داد.

مرحله سوم

رنگ رب گوجه فرنگی ها باید تغییر کند و به صورت پوره شده باید آن ها را به مواد دیگر افزود و باید مواد با یکدیگر مخلوط و یکدست شوند و باید یه مقدار یک فنجان باید آب به آن افزود و در قابلمه ر ا بست.

مرحله چهارم

حالا گوشت ها باید با حرارتی ملایم بپزیم و برنج را باید به نسبت آن به همراع یک قاشق چای خوری نمک با آب ولرم به آن بیفزاییم. و در این فاصله باید سیب زمینی ها را پوست گرفت و به شکل حبه ای برش داد.

مرحله پنجم

سپس باید سیب زمینی ها را باید به طور جداگانه در تابه ای سرخ کرد و سپس باید قابلمه را باید تا نیمه پر از آب نمود و بر روی حرارت گذاشته شود تا به جوش بیاید و در این لحظه باید مقداری نمک و روغن را به آب در حال جوش اضافه نمود.

مرحله ششم

سپس به آب در حال جوش باید برنج از قبل خیس شده را اضافه نمود و به مدت ۷الی ۱۰ دقیقه باید برنج در آن بجوشد تا نرم گردد و زمانی که برنج نرم و کمی مغزشان پخته شد ، آن را باید آب کشی نمود.

مرحله هفتم

سپس یک قابلمه روی حرارت قرار می دهیم و روغن به آن می افزاییم و سبب تکه های سیب زمینی و یا تکه ای نان در ته قابلمه به عنوان ته دیگ می گذاریم و برنج ر ا بر روی ته دیگ می ریزیم.

مرحله هشتم

سپس نوبت بر افزودن مخلوط گوشت و سیب زمینی سرخ کرده بر برنج است. و همین روند را در ادامه ، ادامه خواهیم داد و سپس درب قابلمه را می بینندیم و به برنج به مدت یک ساعت اجازه دم می دهیم.

مرحله نهم

البته پس از دم کشیدن برنج دمپخت را به آن اضافه می کنیم تا تمام برنج را احاطه کند و سپس غذای آماده شده ر اغ در ظرف مورد نظر باید بکشیم و با ترشی و سبزی قابل سرو می باشد.

 

تهیه دمپخت گوشت
دمپخت گوشت

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

دمپخت و غذاهایی بدین شکل در ذائقه ما مردمانمان بسیار خوش آیند می آیند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

برچسب ها
Image