تهیه خورش قورمه سبزی گیلانی

آشپزی

از غذاهای بسیار با اصالت در ایران خورشت قرمه سبزی است، که این غذا و خورشت در ایران به شکلهای متفاوت طبخ می گردد و از جمله این تنوعها خورشت قورمه سبزی گیلانی است ، یکی از انواع خورشت های خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به گیلان می باشد، برای یادگیری این آموزش آشپزی در ادامه با مجله سلامت پلاس همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

سبزی خورشتی ۵۰۰ گرم

گوشت خورشتی ۴۰۰ گرم

لیمو عمانی ۴ عدد

لوبیا چشم بلبلی یک سوم لیوان

پیاز داغ ۴ قاشق غذاخوری

آب نارنج ۱ قاشق غذاخوری

بادمجان ۴ عدد قلمی

گوجه فرنگی ۳ عدد متوسط

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

زردچوبه و روغن به مقدار کافی

دستور پخت قورمه سبزی گیلانی

مرحله اول

برای تهیه این خورشت خوشمزه ابتدا باید پیاز ها را به خوبی شست و به صورت نگینی و به همراه کمی روغن در یک قابلمه مناسب تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود، سپس گوشت خورشتی را اضافه می نماییم.

مرحله دوم

سپس در این مرحله باید گوشت را به خوبی تفت داد تا تغییر رنگ دهد، و مقداری فلفل سیاه و زردچوبه باید به آن افزود. در حدی که مواد با هم یکدست شوند، سپس باید لوبیا چشم بلبلی که از قبل خیسانده ایم ،را بیافزاییم.

مرحله سوم

سپس باید ۴لیوان آ ب را به آن بیافزاییم تا آب جوش بیاید و در اینجا گوشت و لوبیاها با حرارت ملایم باید پخته شود. و در همین حین سبزی خورشتی را به صورت ریز خرد می کنیم و به همراه کمی روغن تفت می دهیم تا به خوبی سرخ شود.

مرحله چهارم

سپس سبزی سرخ شده را به خورشت باید اضافه نمود. و باید بادمجان ها و گوجه فرنگی ها را به همراه کمی روغن سرخ نماییم . اکنون باید کمی صبر نمود تا آب اضافی خورشت ها کشیده شود و خورشت به روغن بیفتد.

مرحله پنجم

در ۱۵ دقیقه پایانی پخت خورشت باید بادمجان های سرخ شده و لیمو امانی ها را به خورشت اضافه کنیم و سپس در پایان کار باید گوجه فرنگی ها را در روی خورشت و در ظرف مورد نظر ریخت. .

مرحله ششم

البته می توان از آب نارنج به جای لیمو امانی استفاده نمود که عطر و طعم لذیذی می دهد و در آخر می توان گفت این غذا را برنج کته میل بفرمایید. نکته قابل توجه این که اگر در منزل گمج دارید، می توانید خورشت را در آن تهیه بنمایید.

تهیه خورش قورمه سبزی گیلانی
خورش قورمه سبزی گیلانی

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

Image