درمان گرفتگی عروق قلب با طب سنتی

طب سنتی و اسلامی

درمان گرفتگی عروق قلب با طب سنتی

قلب (Heart) عضو مهمی از بدن است که انسان برای ادامه حیات خود به آن نیاز اساسی دارد. در این مطلب در مورد گرفتگی رگ‌های قلبی و درمان گرفتگی عروق با طب سنتی توضیح می‌دهیم. شریان‌های کرونر که رگ‌های خون‌رسان به قلب هستند و وظیفه خون‌رسانی، رساندن اکسیژن و مواد مغذی به سلول‌های قلبی را بر عهده دارند، در صورت گرفتگی می‌توانند پیامدهای بسیار خطرناکی در پی داشته باشند.

آنژین قلبی چیست و چگونه درمان می‌شود؟

اگر قلب در خون‌رسانی دچار مشکل شود و فرد علائم گرفتگی رگ قلب را در بدن خود احساس کند، اصطلاح آنژین (Angina) را در مورد او به کار می‌بریم. آنژین ممکن است با استراحت کردن شخص مبتلا برطرف شود. اگر فرد با احساس علائمی مانند درد قفسه سینه، دشواری تنفس و احساس خفگی استراحت لازم را نداشته باشد ممکن است دچار سکته قلبی شود.

طبیعتاً برای درمان همه بیماری‌ها روش‌های مختلفی ارائه می‌شود. در این بیماری نیز درمان گرفتگی عروق با طب سنتی امکان‌پذیر است. در ادامه این مقاله درمان گرفتگی عروق با طب سنتی و تحت‌نظر پزشک مورد بررسی قرار گرفته است. آنژین قلبی با درد در قفسه سینه همراه است.

روش‌های مختلف درمان گرفتگی عروق

در صورت انسداد عروق، پزشک متخصص بسته به میزان درصد گرفتگی، روش درمان را انتخاب می‌کند. روش‌های درمان انسداد عروق قلبی، درمان‌های متفاوت دارویی، آنژیوپلاستی (Angioplasty) و جراحی‌های مختلف قلبی را شامل می‌شود.

درمان گرفتگی عروق با طب سنتی

اگر میزان گرفتگی عروق فرد کم باشد، با دارو ممکن است معالجه شود؛ این روش را درمان دارویی می‌گوییم. در این مورد گاهی درمان گرفتگی رگ قلب با طب سنتی و داروهای گیاهی نیز امکان‌پذیر است. نسخه معمول برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی، معجون سیر و لیمو ترش است.

نحوه تهیه معجون برای درمان گرفتگی عروق با طب سنتی

یکی از متداول‌ترین داروهایی که برای درمان سنتی گرفتگی رگ قلب توصیه می‌شود، معجون سیر و لیمو ترش است. برای تهیه این معجون، ۳۰ حبه سیر را پوست بگیرید و با ۵ عدد لیمو ترش در همزن میکس کنید. بعد از این‌که تمام مواد در داخل همزن با هم مخلوط شدند، مخلوط را در یک لیتر آب بجوشانید. بعد از خنک شدن مخلوط سیر و لیمو ترش، آن را در داخل شیشه‌ای در یخچال قرار دهید.

روش مصرف معجون سیر و لیمو ترش

هر روز نصف استکان از این محلول را مصرف کنید. زمان مصرف آن تقریباً به اختیار بیمار است. می‌توانید آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید. به طور مداوم باید به مدت سه هفته این معجون را استفاده کنید تا نتیجه آن را ببینید. بعد از مصرف این معجون احساس شادابی خواهید کرد و انسداد رگ‌های شما نیز از بین خواهد رفت.

 

درمان گرفتگی عروق قلب با طب سنتی
البته بهتر است بدانید که درمان قطعی گرفتگی عروق قلب با طب سنتی همیشه و برای همه نتیجه‌بخش نیست. برای درمان اصلی شما، باید پزشک متخصص تصمیم‌گیری کند. بعد از انجام آزمایش‌های لازم، پزشک با توجه به درصد گرفتگی عروق نوع درمان را انتخاب می‌کند.

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اگر قلب در خون‌رسانی دچار مشکل شود و فرد علائم گرفتگی رگ قلب را در بدن خود احساس کند.

Image