روغن زیتون برای لاغری شکم و پهلو

زیبایی و تناسب اندام

روغن زیتون برای لاغری شکم و پهلو

امروزه در طب سنتی از روغن زیتون برای لاغری شکم استفاده می‌شود. از این روغن معجزه گر که یکی از چربی‌های طبیعی به حساب می‌آید، علاوه بر استفاده از آن برای پوست و مو، برای لاغری هم می‌توان بهره برد. ترکیبات مفید این روغن که از چربی‌های سالم شناخته شده، غیر از لاغری باعث سلامت کامل بدن نیز خواهد شد.

علت محبوبیت روغن زیتون چیست؟

یکی از روغن‌های محبوب در بین جوامع که در جامعه جهانی نیز بهترین و سالم ترین روغن گیاهی خوراکی شناخته شده، روغن زیتون فرا بکر است که علاوه بر طعم و مزه بی نظیر، فواید مؤثر برای بدن، در محصولات آرایشی و بهداشتی هم بکار می‌رود. این روغن به دلیل داشتن ویتامین‌هایی مثل K،E،D،A و آنتی اکسیدان اهمیت ویژه‌ای بین روغن‌ها دارد. وجود ترکیب خاصی به نام اسکوآلن توانسته تأثیر و فواید بسیاری برای پوست داشته باشد.

از میوه زیتون می‌توان به‌صورت خوراک روزانه همراه غذا میل کرد و هم از روغن آن در پخت و پز و سالاد استفاده کرد. همان طور که از خواص خوراکی آن با اطلاع هستید، باید بدانید که از این روغن برای ماساژ بدن و نواحی درد نیز مؤثر بوده و پدربزرگ‌های ما اعتقاد دارند که روغن زیتونی که چندین سال از عمر آن گذشته باشد می‌تواند بهترین روغن زیتون درمانی غیر خوراکی باشد که به‌صورت مالیدنی بتوان از آن در ماساژ استفاده کرد و برای التیام درد مفاصل از آن استفاده شود.

یکی از موارد مهمی که در درمان سرطان مؤثر است، وجود آنتی اکسیدان­های موجود در روغن زیتون است که با رادیکال‌های آزاد سرطان‌زا مقابله می‌کند. این روغن دارای خواص آنتی باکتریال است پس می‌توان به عنوان نرم کننده پوست از آن جایگزین کرم‌های نرم کننده استفاده کرد. اهمیت استفاده از روغن زیتون هم در طب مدرن و هم در طب سنتی گفته شده و همچنین در روایات دینی تأکید بسیاری درباره استفاده و خواص روغن زیتون شده است.

آیا روغن زیتون لاغر کننده است؟

در بین اطرافیان کسانی وجود دارند که از روغن زیتون برای لاغری استفاده می‌کنند؛ اما واقعاً می‌توان به روغن زیتون برای لاغری اعتماد کرد؟ آیا با روغن زیتون می‌توان به کاهش وزن امیدوار بود؟ در پاسخ باید بگوییم بله؛ روغن زیتون به دلایل زیر می‌تواند برای لاغری و کاهش وزن در سبد غذایی شما قرار بگیرد.

دلایل استفاده از روغن زیتون برای لاغری
مهار جذب گلوکز

شما از وقتی که از روغن زیتون برای کاهش وزن، به صورت روزانه مصرف کنید، قطعاً احساس گرسنگی نخواهید کرد. چرا؟ چون مواد مغذی در روغن زیتون، جذب گلوکز توسط بدن را متوقف و مهار می‌کنند.

افزایش سوخت و ساز در بدن

اگر می‌خواهید شاهد سوختن چربی‌های ذخیره شده در بدن باشید، به سالاد و مواد غذایی دیگر خود، روغن زیتون اصل، اضافه کنید. این روغن مغذی، سرشار از اسیدهای چرب تک غیر اشباع (MUFAS) است که کلسترول‌های بد را کاهش و سرعت سوختن چربی‌های ذخیره شده را افزایش می‌دهد.

خاصیت سیر کنندگی

اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در این روغن، باعث می‌شود تا شما زودتر سیر شده و اشتهای خود را کنترل کنید. وقتی در غذای خود از روغن زیتون با کیفیت برای پخت و پز استفاده می‌کنید، زودتر شیر شده و به اندازه کافی غذا می‌خورید زیرا از ورود کالری اضافه به بدن جلوگیری می‌کنید و چربی سوزی برایتان راحت تر خواهد بود.

جایگزین روغن‌های اشباع بازاری

روغن‌های موجود در بازار مانند روغن پالم و دیگر روغن‌های نظیر آن، دارای چربی اشباع بوده که اول برای سلامتی مضر است که اگر بتوانید از برنامه غذای خود آن‌ها را خارج کرده و روغن زیتون طبیعی را جایگزین آن کنید، اولاً سلامتی را به خود هدیه کرده و همچنین به هدف خود در کاهش وزن و چربی سوزی خواهید رسید.

نحوه استفاده از روغن زیتون برای لاغری شکم و چربی سوزی

با پیشرفت علم، البته بیماری‌ها نیز پیشرفته شدند و محققان امروز دریافتند که با شناخت طبیعت و استفاده از محصولات ارگانیک و سالم می‌تواند راه نجات مردم از بیماری‌های کنونی است. البته اگر ما بیشتر با قرآن انس گرفته بودیم این مشکلات و بیماری‌ها اذیتمان نمی‌کرد زیرا چیزی که محققان جهانی امروزه به دست آورده‌اند از ابتدا در قرآن به آن اشاره شده بود؛ مانند انجیر و زیتون که مخصوصاً از زیتون بیش از انجیر سفارش شده و خدا به آن‌ها قسم خورده و چه خوب می‌شود اگر تحقیقات قرآنی در سلامت بیشتر صورت گیرد.

حالا چطور از روغن زیتون برای لاغری شکم استفاده کنیم؟ میزان اولئیک اسید موجود در روغن زیتون با جلوگیری از پرخوری و کاهش اشتهای فرد، می‌تواند باعث کاهش وزن و لاغری شکم شود.

باید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر را با آب یک عدد لیمو ترش تازه، یک لیوان آب ولرم و یک قاشق چای خوری عسل طبیعی ترکیب کرده و میل کنید. اگر تا ۴ هفته به‌صورت صبح و ناشتا این ترکیب را میل کنید، هم به کاهش وزن و لاغری شکم کمک کرده و هم باعث پاک‌سازی دستگاه گوارش شده‌اید که خود باعث درمان سلولیت است.

تحقیقات نشان می‌دهد خانم‌هایی که حداقل ۳ قاشق از این روغن را در رژیم غذایی خود قرار داده‌اند، نسبت به افرادی که فقط از یک رژیم غذایی کم چرب پیروی می‌کنند، ۳۰ درصد بیشتر لاغر شده‌اند. پس می‌توان با خرید روغن زیتون اصل و قرار دادن در سبد غذایی، زودتر و سالم تر به وزن ایده آل رسید.

ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری چگونه است؟

با توجه به وجود سیستم گوارش و معده در ناحیه شکم، تمام مواد غذایی و خوراک ما در معده تجزیه می‌شود پس می‌توان آن را یک سوزاننده قوی دانست. قطعاً برای درمان مشکلات گوارشی، ماساژ شکم مؤثر است. ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری می‌تواند باعث سلامت سبک زندگی شود، پس قطعاً روغن زیتون مالشی اگر اصل باشد، با ماساژ مرتب، می‌تواند به سلامت معده شما کمک کند. با ماساژ شکم، حرکات روده تندتر می‌شود و این کار از اسپاسم­های عضلانی در این ناحیه جلوگیری می‌کند.

نحوه ماساژ به این گونه است که روغن زیتون را مقداری گرم کرده و روزانه ۲ الی ۳ بار به قسمت پهلوها ماساژ دهید. تکرار این کار به مدت ۶۰ الی ۹۰ روز شما را به نتیجه دلخواه­تان‌ خواهد رساند. البته این کار در افراد با طبع گرم زودتر جواب می‌دهد.

 

روغن زیتون برای لاغری شکم و پهلو
ماساژ شکم با روغن زیتون برای لاغری

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آیا روغن زیتون لاغر کننده است؟

Image