درمان جوش صورت با طب سنتی

زیبایی و تناسب اندام

درمان جوش صورت با طب سنتی

درمان جوش صورت با طب سنتی و استفاده از داروهای گیاهی برای پاک کردن آکنه و سایر مسائل پوستی قبل از به وجود اومدن درمان های جدید مورد استفاده قرار میگرفتن؛ با وجود عدم تحقیق در مورد بسیاری از روش های درمان گیاهی، شواهد زیادی تو این مورد وجود دارد.

درمان جوش صورت با داروی گیاهی نسبت به درمان های مدرن عوارض جانبی کمتری داره و این خودش میتونه یه مزیت بزرگ محسوب بشه. برخی از این گیاهان خاصیت ضد باکتریایی، ضد التهابی و ضد عفونی کننده دارن؛ این خواص مطمئنا به کاهش باکتری های آکنه و التهاب کمک میکنه و میتونه لکه های اون رو بهبود ببخشه و با سادگی تکنیک های رو روی پوست شما پیاده کنه.

مانژستا گیاهی چند ساله که به روناس هندی هم مشهوره. تصور میشه که این گیاه از سیستم لنفاوی شما که برای داشتن پوست سالم بسیار حیاتیه، پشتیبانی میکنه. تحقیقات نشون داده که مانژستا توانایی های ضد التهابی، ضد باکتری و ضد آندروژنی داره که ممکنه به جلوگیری و درمان آکنه کمک کنه.

نیم که بهش چریش هم میگن گیاه دیگه ایه که در درمان جوش صورت با طب سنتی استفاده ازش توصیه میشه، این گیاه بومی شبه قاره هند و میانماره و بیشتر تو نواحی گرمسیری رشد میکنه. گیاه چریش همچنین در جنوب شرق استون سیستان و بلوچستان کشورمون هم به کثرت پیدا میشه. طبق یک مطالعه که در سال 2010 میلادی انجام شده، روغن گیاه neem حاوی ترکیباتیه که خواصی به شرح زیر رو بهش میبخشه:

 ضد باکتری

ضد قارچ

ضد عفونی کننده

آنتی اکسیدان

ضد التهاب

درمان جوش صورت با طب سنتی با استفاده از neem شامل درمان مشکلات پوستی همچون آکنه، اگزما و پسوریازیس است. طبق یک مطالعه دیگه که در سال 2001 میلادی انجام شده، گیاه چریش یا neem فعالیت ضد باکتریایی در برابر چندین میکروارگانیسم رو داره؛ این موضوع شامل استافیلوکوکوس، نوعی باکتری که باعث به وجود اومدن آکنه هم میشه هست.

درمان جوش صورت با طب سنتی
جوش صورت به دلیل باکتری های مسدود شده در منافذ پوست ایجاد می شود.

مالکیت معنوی مجله سلامت پلاس (healthplusmag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بهتره بدونید که جوش صورت به دلیل باکتری های مسدود شده تو منافذ پوست ایجاد میشه

Image